خبرهای ویژه

» ارتباط با مردم » بانوانی که مسابقه بایسکل‌رانی در هرات راه‌اندازی کردند: با تمام مشکلات ادامه خواهیم داد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۷

 کد خبر: 10223
 24 بازدید

بانوانی که مسابقه بایسکل‌رانی در هرات راه‌اندازی کردند: با تمام مشکلات ادامه خواهیم داد

در هفته گذشته بانوان ورزشکار هراتی برای نخستین بار در مسابقه بایسکل‌رانی بانوان با هم به رقابت پرداختند. این بانوان توانستند مسافت نزدیک به هزار متر را طی کنند و از بین ۲۵ تن، سه تن مقام اول دوم و سوم را بدست آورند. در حالی که موانع زیادی در برابر زنان به خصوص بانوان […]

بانوانی که مسابقه بایسکل‌رانی در هرات راه‌اندازی کردند: با تمام مشکلات ادامه خواهیم داد

در هفته گذشته بانوان ورزشکار هراتی برای نخستین بار در مسابقه بایسکل‌رانی بانوان با هم به رقابت پرداختند. این بانوان توانستند مسافت نزدیک به
هزار متر را طی کنند و از بین ۲۵ تن، سه تن مقام اول دوم و سوم را بدست آورند.

در حالی که موانع زیادی در برابر زنان به خصوص بانوان ورزشکار در کشور وجود  دارد و کمتر خانواده‌ی را می‌توان یافت که مشوق دختر و یا خواهرش در عرصه ورزش باشد؛ اما در سال‌های اخیر بانوان تا حدی توانسته‌اند به پیشرفت‌هایی نایل شوند که از آن جمله می‌توان به این گام مهمی که بانوان ورزشکار هراتی در برگزاری مسابقه بایسکل‌رانی برداشتند اشاره کرد.

آنها باوجود مشکلاتی از قبیل نبود مکان مناسب برای بایسکل رانی، عدم دسترسی به وسایل و تجهیزات و دید سنتی جامعه نسبت به ورزش به ویژه بایسکل‌رانی بانوان، بازهم توانستند با این مشکلات مبارزه  نمایند و یک گام دیگر در عرصه موفقیت بردارند.

این بانوان می گویند با تمام مشکلاتی که پیش روی شان قرار دارد مبارزه نموده هم چنان به این ورزش ادامه خواهند داد.

آن ها از دیگر بانوان در هرات نیز می خواهند که به ورزش روی بیاورند. و از خانواده ها می خواهند تا مانع ورزش نمودن دختران شان نشوند.

برنامه زن امروز این هفته میزبان چهارتن از بانوان قهرمان بایسکل‌رانی است. این بانوان در برنامه این هفته زن امروز از چه گونه‌گی روی آوردن به این ورزش و مشکلات فراروی شان می‌گویند.

برنامه زن امروز:دسته بندی : ارتباط با مردم , برنامه‌های‌مردم , زن امروز
ارسال دیدگاه